Superion Herbs - Triterpen Max

Balenie: 90 toboliek x 500 mg tj.45g (balenie vystačí na 3 mesiace užívania)

Špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok z Duanwood Red Reishi

  • Obsah triterpenoidov min.20%
  • Obsah polysacharidov min.10%
  • bez prídavných látok, konzervantov

Ide o extrakt z Duanwood Red Reishi s vysokým obsahom triterpenoidov. Na rozdiel od štandardných extraktov, ktoré sú vyrábané s dôrazom na vysoký obsah polysacharidov, je TRITERPEN MAX vyrábaný práve s dôrazom na množstvo triterpénov, ktoré pôsobia inak ako polysacharidy.

Dávkovanie: 1-2 tobolky ráno po jedle, tobolky je najlepšie zapiť vlažnou alebo teplou tekutinou.

 

Triterpenoidy

Terpény sa vyskytujú ako bežné látky obsiahnuté v rastlinách, hubách, vzácne sú akumulované a metabolizované baktériami a tiež syntetizované niektorými zvieratmi. V súčasnosti je táto skupina zastúpená približne 25 000 identifikovanými zlúčeninami. Terpény sa dajú rozdeliť podľa počtu stavebných molekúl izoprénu na monoterpény, seskvi-, di-, sester-, tri-, tetra- , polyterpény a spolu so sterolmi tvoria rozsiahlu skupinu isoprenoidov. V poslednom desaťročí sa dostala  do popredia záujmu veľká skupina cyklických triterpenoidných zlúčenin. V súčasnosti sa do nej zaraďuje viac ako 4 000 rôznych látok, voľných triterpenoidov, triterpenických glykosidov (saponínov), fytosteroly, a ich prekurzory. Okrem už spomenutých zlúčenín je tu ešte skupina rastlinných steroidných saponínov, štruktúrou blízke cholesterolu a dalším hormónom lipofilnej povahy, i keď ich pôsobenie (per os) nie je hormonálne. Zmienky o používaní rastlín s vysokým obsahom saponínov alebo tritepenoidov môžeme nájsť už v prvých písaných herbároch, kde rastliny ako všehoj ázijský – Panax ginseng, ling-zhi – Ganoderma lucidum, jiegeng – Platycodon grandiflorum, indické kadidlo – živica zo stromu Boswellia serrata, boli vysoko cenené a zaradené pre svoje široké spektrum vlastností ako panacea na ich predné miesta.

Materiál
 

Duanwood Red Reishi (500 mg)

Duanwood Red Reishi

Je výťažok z huby Ganoderma lucidum obsahujúci polysacharidy, adenozín, triterpenoidy a proteiny.

 

rastlinné tobolky

Podobné produkty

Nariadenie (ES) č. 1924/2006, doplnené o NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 1047/2012, Nariadenie komisie (EÚ) č. 432/2012. Stanovisko ÚVZ SR 04.04.2013, Stanovisko ÚVZ SR 18.06.2013. Podľa uvedených nariadení sa nesmú pri produktoch uvádzať žiadne neschválené zdravotné tvrdenia, ktoré by mohli vzbudiť dojem ich liečivých účinkov. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdené vedeckými štúdiami.

Cieľom textu nie je zmierniť, alebo liečiť akékoľvek zdravotné, či psychologické stavy, ani pôsobiť preventívne, ani diagnostikovať, ani k takejto činnosti podnecovať. Za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú „nevyhnutnú“ lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov.

Vyzývame vás k tomu, aby ste si v spolupráci s „kvalifikovaným“ zdravotníckym pracovníkom vytvorili v oblasti zdravotnej starostlivosti vlastný názor a urobili vlastné rozhodnutie na základe vášho úsudku a skúmania. Publikované vyhlásenia neboli hodnotené regulačným orgánom. Odporúčame vám, aby ste si pred tým, než niečo zakúpite, alebo urobíte nejaké rozhodnutie, vykonali svoj vlastný individuálny prieskum. Pokiaľ ste práve v lekárskej starostlivosti, tak zmeny vo výžive, alebo zmeny o vzťahu k popisovaným informáciám konzultujte so svojim ošetrujúcim lekárom.

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.
0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.