Superion Herbs - Triterpen Max

Balenie: 90 toboliek x 500 mg tj.45g (balenie vystačí na 3 mesiace užívania)

Špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok z Duanwood Red Reishi

  • Obsah triterpenoidov min.20%
  • Obsah polysacharidov min.10%
  • bez prídavných látok, konzervantov

Ide o extrakt z Duanwood Red Reishi s vysokým obsahom triterpenoidov. Na rozdiel od štandardných extraktov, ktoré sú vyrábané s dôrazom na vysoký obsah polysacharidov, je TRITERPEN MAX vyrábaný práve s dôrazom na množstvo triterpénov, ktoré pôsobia inak ako polysacharidy.

Dávkovanie: 1-2 tobolky ráno po jedle, tobolky je najlepšie zapiť vlažnou alebo teplou tekutinou.

 

Triterpenoidy

Terpény sa vyskytujú ako bežné látky obsiahnuté v rastlinách, hubách, vzácne sú akumulované a metabolizované baktériami a tiež syntetizované niektorými zvieratmi. V súčasnosti je táto skupina zastúpená približne 25 000 identifikovanými zlúčeninami. Terpény sa dajú rozdeliť podľa počtu stavebných molekúl izoprénu na monoterpény, seskvi-, di-, sester-, tri-, tetra- , polyterpény a spolu so sterolmi tvoria rozsiahlu skupinu isoprenoidov. V poslednom desaťročí sa dostala  do popredia záujmu veľká skupina cyklických triterpenoidných zlúčenin. V súčasnosti sa do nej zaraďuje viac ako 4 000 rôznych látok, voľných triterpenoidov, triterpenických glykosidov (saponínov), fytosteroly, a ich prekurzory. Okrem už spomenutých zlúčenín je tu ešte skupina rastlinných steroidných saponínov, štruktúrou blízke cholesterolu a dalším hormónom lipofilnej povahy, i keď ich pôsobenie (per os) nie je hormonálne. Zmienky o používaní rastlín s vysokým obsahom saponínov alebo tritepenoidov môžeme nájsť už v prvých písaných herbároch, kde rastliny ako všehoj ázijský – Panax ginseng, ling-zhi – Ganoderma lucidum, jiegeng – Platycodon grandiflorum, indické kadidlo – živica zo stromu Boswellia serrata, boli vysoko cenené a zaradené pre svoje široké spektrum vlastností ako panacea na ich predné miesta.

Materiál

rastlinné tobolky

Duanwood Red Reishi (500 mg)

Duanwood Red Reishi

Je výťažok z huby Ganoderma lucidum obsahujúci polysacharidy, adenozín, triterpenoidy a proteiny.

Podobné produkty

§ Nariadenie EP 1924 2006, NARIADENIE KOMISIE EU č. 1047 2012, Nariadenie 432 2012, Stanovisko UVZ SR 04.04.2013, Stanovisko UVZ SR 18.06.2013 §

Informácie uvedené na stránkach sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov. Uvedené informácie sú prezentované len so zámerom zdieľania a podpory osobného vzdelania a informácií. Slobodu prejavu a právo na informácie zaručuje Ústavný zákon. Názory autorov sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie.

Cieľom textu nie je zmierniť, alebo liečiť akékoľvek zdravotné, či psychologické stavy, ani pôsobiť preventívne, ani diagnostikovať, ani k takejto činnosti podnecovať. Za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú „nevyhnutnú“ lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov.

Vyzývame vás k tomu, aby ste si v spolupráci s „kvalifikovaným“ zdravotníckym pracovníkom vytvorili v oblasti zdravotnej starostlivosti vlastný názor a urobili vlastné rozhodnutie na základe vášho úsudku a prieskumu. Publikované vyhlásenia neboli hodnotené regulačným orgánom. Odporúčame vám, aby ste si pred tým, než niečo zakúpite, alebo urobíte nejaké rozhodnutie, vykonali svoj vlastný individuálny prieskum.

0