KKF – zázračný nápoj ajurvédy na trávenie

Čítať viac

Ajurvédska výživa sa drží starého známeho princípu: “Aká poživeň, taká je myseľ a aká je myseľ, taký je život…“ Ajurvéda znamená „poznanie života”, alebo „veda o živote.” Poukazuje však aj na to, že nie je dôležité iba čo jeme, ale aj ako jeme, ako kombinujeme jednotlivé potraviny a aké máme trávenie (tráviaci oheň - agni).

NEEM – prírodná apatieka

Čítať viac

Azadirachta indica, známa aj ako nimba, v preklade „Voľný strom“. Je stredne vysoký strom, ktorý rastie na území Indie, Srí Lanky a Pakistanu. Blahodárne účinky Neemu sú známe už od dávna, pričom vyniká najmä antibakteriálnymi, antiseptickými, antimikrobiálnymi a protizápalovými vlastnosťami. Tie ho robia neoceniteľnou súčasťou ajurvédskej medicíny.

O fotografii – úskalia „selfie“ snímkov

Čítať viac

Podľa zosnulého Borisa Ratnikova, generálmajora FSO (ruská federálna bezpečnostná služba), sa selfie v poslednej dobe stalo veľmi módnym a ľudia sa fotografujú vo všetkých pózach a uhloch... Potom všetko zverejňujú na sociálnych sieťach, zabúdajúc, že fotografický obraz človeka nesie jeho informačnú mapu! Pri použití určitých technológií je možné z fotografie získať podrobné informácie o človeku, o jeho zámeroch a dokonca naňho pôsobiť, pozitívne aj negatívne, na diaľku.

Chren a jeho znamenité účinky

Čítať viac

Chren dedinský (Armoracia rusticana), je trvalá rastlina z čeľade kapustovité. Pravdepodobne pochádza z východnej Európy, ale v súčasnosti je populárny po celom svete. Dorastá do výšky 1,5 metra a pestuje sa predovšetkým pre svoj veľký biely valcovitý koreň. Je to jeden z najsilnejších antibakteriálnych prostriedkov na svete.

Antibiotiká z prírody - 2. časť

Čítať viac

S pribúdajúcim vekom imunitný systém prirodzene slabne, produkcia B a T buniek v kostnej dreni a týmusu výrazne klesá a funkcia zrelých bielych krviniek (lymfocytov) v sekundárnych lymfatických tkanivách sa postupne znižuje.

Antibiotiká z prírody

Čítať viac

Prírodné prostriedky, ktoré môžu byť veľkým pomocníkom po celý rok. Veda preukázala, že prírodné antibiotiká, môžu poskytnúť dostatočnú ochranu pred bežnými infekciami aj vážnym ochorením. Napríklad odvar zo zázvoru, kurkumy, medu a vanilky - bol označený za "najsilnejšie antibiotikum". Tieto štyri ingrediencie sa už tisíce rokov používajú ako živina aj liek na rôzne neduhy.