Koloidné striebro

Má silné antibakteriálne a protivírusové účinky.

Ničí viac ako 650 druhov patogénov.

Koloidné striebro je považované za prírodné antibiotikum. Na patogény účinkuje tak, že u nich inhibuje bunkové dýchanie. Má výrazné antibakteriálne účinky. Viac ako 650 druhov patogénnych baktérií bolo v testoch zničených po krátkodobom pôsobení malého množstva koloidného striebra.

Koloidné striebro upokojuje podráždenú pokožku. Stimuluje hojenie pokožky a iných mäkkých tkanív. Hlavne hojenie popálenín, odrenín, drobných škrabancov. Zlepšuje prejav psoriázy a rôznych ekzémov, pôsobí antifungálne proti pliesňam na pokožke.

Pomáha pri infekcii očí a uší. Zápaly sliznice očí – očných viečok, alebo obloženia očných viečok, ktoré sú spôsobené bakteriálnou alebo vírusovou infekciou. Koloidné striebro môže pôsobiť proti dráždeniu oči a potláčať vírusy a baktérie, ktoré infekciu spôsobili. Keď sa na postihnuté oko nanesie malé množstvo koloidného striebra, to ich (vírusy alebo baktérie) vtiahne do krvného obehu, kde sa s nimi vysporiadajú biele krvinky. Pri zápaloch ucha alebo stredného ucha koloidné striebro pôsobí proti baktériám a iným agensom, proti ktorým bežné antibiotiká nezaberajú.

Okrem toho má koloidné striebro výrazné protizápalové účinky, pôsobí na ustúpenie opuchov, urýchľuje hojenie a zvyšuje mieru regenerácie a obnovy buniek. Pôsobí aj proti zápalom prínosových dutín (sinusitídy) a je účinným prostriedkom aj proti zlatému stafylokoku (staphylococus aureus). Zmierňuje niektoré alergie, astmu a je vhodné aj pri prechladnutí, alebo chrípke. Pri bronchititíde a pneumónii je vhodná hlavne aplikácia pomocou rozprašovača.

Antibakteriálne vlastnosti. Koloidné striebro má schopnosť kontrolovať a potláčať prejavy superbaktérií, ktoré sú odolné voči antibiotikám. V roku 1980 uskutočnil doktor Larry C. Ford na Lekárskej fakulte Kalifornskej Univerzity v Los Angeles testy účinnosti, ktoré ukázali, že viac ako 650 rôznych druhov patogénov, bolo zničených počas niekoľkých minút, keď boli vystavené malému množstvu striebra. Pri používaní koloidného striebra, na rozdiel od moderných antibiotík a liekov nebol zaznamenaný vznik rezistencie. Toto je veľmi dôležitá vlastnosť.

Starostlivosť o rany a/alebo zdravie pokožky. Koloidné striebro stimuluje hojenie pokožky a iných mäkkých tkanív. Vo vedeckom článku vypracovanom spoločnosťou Pharmacognosy Communications v roku 2012 sa osobitne odporúčalo, aby sa určité prípravky s koloidným striebrom použili hlavne na liečbu popálenín, modrín a drobných poranení. Má aj silné antifungálne vlastnosti a pôsobí proti hubám a plesniam, ktoré môžu žiť vo vrchných vrstvách pokožky, kde spôsobujú kožné ochorenia. Koloidné striebro potláča prejav mnohých kožných ochorení ako napríklad psoriázu a ekzém. Pôsobí pozitívne na hojenie škrabancov a hojí popáleniny.

Podráždenie očí, očné a ušné infekcie. Začervenanie očí je spôsobené zapálom sliznice, ktorá pokrýva očné viečko a je primárne spôsobené bakteriálnou, alebo vírusovou infekciou. Koloidné striebro sa môže použiť na rýchle potlačenie prejavu tohto vírusu, alebo baktérii. Keď sa na infikované oko aplikujú, malé množstvá koloidného striebra, baktérie a vírusy sú vtiahnuté do krvného obehu, a tu sú potom imunitnou odpoveďou organizmu a bielych krviniek odstránené. Naše moderné antibiotické lieky sú určené proti špecifickým triedam baktérií, ale infekcie uší môžu byť spôsobené viacerými triedami baktérií súčasne, alebo dokonca môžu byť spôsobené hubami. V tomto prípade bude bežné antibiotikum zbytočné, zatiaľ čo koloidné striebro je účinné bez ohľadu na to, čo spôsobilo infekciu.

Antivirotikum - Koloidné striebro bolo skúmané aj pre svoje antivírusové účinky a pri potláčaní prejavov ochorení ako HIV / AIDS, herpes, alebo vírusové bradavice. Dr. Martin Hum z Ústavu pre optimálnu výživu uvádza koloidné striebro ako jeden z prírodných liekov na rýchle zastavenie vírusov. Koloidné striebro pôsobí tak, že môže znížiť aktivitu vírusu.

Protizápalové - Koloidné striebro je tiež fantastickým protizápalovým liekom. Ako príklad môžeme uviesť prípadovú štúdiu : Výskumníci z Národného ústavu zdravotníctva (NIH) skúmali účinky koloidného striebra na zápal pokožky ošípaných. Zistili, že po aplikácii koloidného striebra došlo k vymiznutiu zápalu po 72 hodinách, pričom na pokožke neošetrenej koloidným striebrom prejavy zápalu ostali viditeľné. Výskumníci teda potvrdili to, čo mnohí ľudia už roky poznali - že koloidné striebro môže znížiť opuch, urýchliť hojenie a zvyšuje obnovu buniek ! A to ako u ľudí aj u domácich zvierat.

Sinusitídy - V štúdii uverejnenej na Medzinárodnom fóre pre alergiu a rinológiu sa v širokej miere koloidné striebro používa na kontrolu infekcií sínusitíd (prínosových dutín). Špeciálne bolo dokázané, že dochádza k potlačeniu zlatého stafylokoka (Staphylococcus aureus). Najlepšia aplikácia je pridanie niekoľkých kvapiek striebra do inhalačnej nádoby, alebo nastriekanie do nosovej dutiny a následným spustením do hrdla naklonením hlavy. Je tiež dôležité zdôrazniť, že nedávne výskumy naznačujú, že skryté infekcie spôsobené patogénmi môžu byť príčinou respiračného zápalu spojeného s bežnými alergiami a astmou. Koloidné striebro zničí aj tieto infekcie spôsobené napríklad Pseudomonas aeruginosa.

Prechladnutie / Chrípka - Koloidné striebro pomáha predchádzať všetkým typom chrípky, vrátane prasacej chrípky, ako aj bežnému prechladnutiu. Bolo uskutočnených mnoho štúdií a klinických testov. V roku 2011 NIH rozdelilo 100 detí vo veku do 12 rokov, trpiacich bežným prechladnutím (nádchou) do dvoch skupín. Prvá skupina bola ošetrená roztokom koloidného striebra a beta-glukánu a druhá skupina so soľným roztokom. Aj keď obe skupiny profitovali z liečby, 90% ľudí v skupine ktorej podávali koloidné striebro sa úplne zotavilo !

Podobné produkty

Nariadenie (ES) č. 1924/2006, doplnené o NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 1047/2012, Nariadenie komisie (EÚ) č. 432/2012. Stanovisko ÚVZ SR 04.04.2013, Stanovisko ÚVZ SR 18.06.2013. Podľa uvedených nariadení sa nesmú pri produktoch uvádzať žiadne neschválené zdravotné tvrdenia, ktoré by mohli vzbudiť dojem ich liečivých účinkov. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdené vedeckými štúdiami.

Cieľom textu nie je zmierniť, alebo liečiť akékoľvek zdravotné, či psychologické stavy, ani pôsobiť preventívne, ani diagnostikovať, ani k takejto činnosti podnecovať. Za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú „nevyhnutnú“ lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov.

Vyzývame vás k tomu, aby ste si v spolupráci s „kvalifikovaným“ zdravotníckym pracovníkom vytvorili v oblasti zdravotnej starostlivosti vlastný názor a urobili vlastné rozhodnutie na základe vášho úsudku a skúmania. Publikované vyhlásenia neboli hodnotené regulačným orgánom. Odporúčame vám, aby ste si pred tým, než niečo zakúpite, alebo urobíte nejaké rozhodnutie, vykonali svoj vlastný individuálny prieskum. Pokiaľ ste práve v lekárskej starostlivosti, tak zmeny vo výžive, alebo zmeny o vzťahu k popisovaným informáciám konzultujte so svojim ošetrujúcim lekárom.

0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.