Kordyceps - Cordyceps sinensis

image

Výťažok pomáha pri prechladnutí, zápaloch dýchacích ciest, močových ciest, obnove pečene a obličiek.

Cordyceps sinensis - huba, ktorá pochádza zo západnej Číny. Vzhľadom k jej izolovanému rastu, je zber Cordycepsu zložitou a nákladnou procedúrou. Cordyceps sinensis čiže húsenica čínska (Kordyceps) je veľmi pozoruhodný druh cudzopasnej huby. Jej životný cyklus je veľmi neobvyklý a výnimočný.

Cordyceps sa používa už viac ako 5 000 rokov v Číne ako zdroj energie, na upevnenie zdravia, aj ako "predlžovač života", omladzovací prostriedok a k zvýšeniu hladiny energie pri slabosti a únave. Cení sa jeho schopnosť dopĺňať esenciu Jing v obličkách. Táto esencia je dôležitá a často je prirovnávaná ku sviečke, ktorá keď dohorí, beh nášho života sa ukončí.

Cordyceps sinensis sa opisuje ako:

 • prírodné antibiotikum,
 • neutralizátor rôznych jedov,
 • antioxidant
 • tiež stimulant ľudského tela a ducha
 • afrodiziakum

Cordyceps Sinensis môže pomáhať pri:

 • prechladnutí,
 • zápaloch dýchacích ciest,
 • močových ciest
 • obnovovať vylučovacie orgány
 • posilnení srdca a ciev.
 • regenerácii svalovej hmoty po veľkej záťaži.
 • zdokonaľovať mentálne funkcie (schopnosť učenia sa).
 • imunite a navodiť psychickú pohodu.

Je schopný rozširovať dýchacie cesty, čo vedie k zvýšeniu kyslíka v krvi. Pri osteoporóze podporuje produkciu estrogénu.

Tradične sa cordyceps môže užívať pre posilnenie obranyschopnosti pri opakovaných infekciách, či chronických zápaloch.

Obsahuje polysacharidy, ktoré vyvolávajú imunitnú odozvu pri vírusovej či bakteriálnej infekcii, napr. Streptococcus pneumoniae, Candida alabicans.

 

Odkazy:

Podobné produkty

Nariadenie (ES) č. 1924/2006, doplnené o NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 1047/2012, Nariadenie komisie (EÚ) č. 432/2012. Stanovisko ÚVZ SR 04.04.2013, Stanovisko ÚVZ SR 18.06.2013. Podľa uvedených nariadení sa nesmú pri produktoch uvádzať žiadne neschválené zdravotné tvrdenia, ktoré by mohli vzbudiť dojem ich liečivých účinkov. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdené vedeckými štúdiami.

Cieľom textu nie je zmierniť, alebo liečiť akékoľvek zdravotné, či psychologické stavy, ani pôsobiť preventívne, ani diagnostikovať, ani k takejto činnosti podnecovať. Za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú „nevyhnutnú“ lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov.

Vyzývame vás k tomu, aby ste si v spolupráci s „kvalifikovaným“ zdravotníckym pracovníkom vytvorili v oblasti zdravotnej starostlivosti vlastný názor a urobili vlastné rozhodnutie na základe vášho úsudku a skúmania. Publikované vyhlásenia neboli hodnotené regulačným orgánom. Odporúčame vám, aby ste si pred tým, než niečo zakúpite, alebo urobíte nejaké rozhodnutie, vykonali svoj vlastný individuálny prieskum. Pokiaľ ste práve v lekárskej starostlivosti, tak zmeny vo výžive, alebo zmeny o vzťahu k popisovaným informáciám konzultujte so svojim ošetrujúcim lekárom.

0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.