Reishi - Ganodema lucidum

image

Huba Reishi je vďaka svojim schopnostiam v Japonsku a Číne nazývaná aj ako huba večnej mladosti a nesmrteľnosti. Je výnimočná najmä svojimi imuno-stimulačnými schopnosťami.

Reishi sa odporúča pri nespavosti, búšení srdca, psychickej únave, nesústredenosti, závratoch a ďalších podobných stavoch. V pľúcach dokáže transformovať hlieny, tým zmierňuje kašeľ a dýchavičnosť.

Má schopnosť badateľne spomaľovať starnutie buniek. Môže sa využíť aj pri disharmónii v nekontrolovanom množení buniek, či stimulácii imunitného systému. Predstavuje účinnú pomoc pri predchádzaní rôznych neduhov a to všetko bez nepríjemných vedľajších účinkov. Huba reishi je výnimočná najmä svojimi imuno-stimulačnými schopnosťami. Tvrdí sa o nej, že ak ju užíva zdravý človek, pomôže mu vyhnúť sa ochoreniam. Chorému organizmu zas pomáha dostať ho z choroby o niečo rýchlejšie. Huba má schopnosť udržať organizmus bez zápalov, s primeraným tlakom krvi, bez výraznej precitlivenosti, bez škodlivých vírusov, zdurenín a tumorov. V Japonsku a Čine je dokonca schválená vládou ako prevencia a podporná liečba rakoviny a zaradená do oficiálneho zoznamu liekov.

Huba reishi obsahuje polysacharidy, aj organické germánium, ktoré sa podieľa na lepšom viazaní kyslíka krvou a vylučovaní toxínov z tela. Okrem toho sú v jej zložení aj triterpenoidy, adenozín, množstvo vitamínov a minerálnych látok. Vedci analyzovali obsahové látky a zistili, že obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, z minerálov má výrazný obsah železa a selénu a ďalej tiež obsahuje niektoré vitamíny zo skupiny B. Obsah germánia spájajú niektorí vedci s protinádorovým účinkom, iní zmieňujú, že podporuje imunitu. Ďalej obsahuje veľké množstvo antioxidantov, vlákninu, enzýmy. Medzi najvýznamnejšie terpenoidy patrí kyselina ganodermová a lucidenová. Odborníci uvažujú o tom, že táto huba, tradične odporúčaná na problémy s pamäťou, by mala práve vďaka pôsobeniu určitých látok zo skupiny terpenoidov aj priaznivé pôsobenie pri Alzheimerovej chorobe či rovnako všeobecne u problémov s pamäťou a u stareckej demencie. Rovnako tieto látky by mali preventívne udržať cievy bez trombóz (vďaka obsahu adenozínu), či uvoľňovať histamín, (z tohto dôvodu je reishi doporučovaná aj u alergikov).

K jej priaznivým pôsobením na naše zdravie patrí celková podpora detoxikácie organizmu, normalizácia hodnoty krvného tlaku, pomáha pri normálnom cholesterole, pomáha pri poruchách spánku či zmiernení príznakov astmy a má rad ďalších účinkov. Je dôležité však zdôrazniť, že k významným účinkom patrí pôsobenie imunostimulačné či imunomodulačné, čo významne podporuje imunitu. Tiež zlepšuje bunkový metabolizmus, odstraňuje z tela toxické látky nahromadené v pečeni a chráni ju pred zanášaním škodlivinami. Reishi taktiež povzbudzuje srdce (obsiahnuté látky zlepšujú prietok krvi). Často sa výťažok z reishi kombinuje s vitamínom C, pretože pomáha zlepšiť príjem polysacharidov obsiahnutých v tejto hube.

 

Odkazy:

Podobné produkty

Nariadenie (ES) č. 1924/2006, doplnené o NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 1047/2012, Nariadenie komisie (EÚ) č. 432/2012. Stanovisko ÚVZ SR 04.04.2013, Stanovisko ÚVZ SR 18.06.2013. Podľa uvedených nariadení sa nesmú pri produktoch uvádzať žiadne neschválené zdravotné tvrdenia, ktoré by mohli vzbudiť dojem ich liečivých účinkov. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdené vedeckými štúdiami.

Cieľom textu nie je zmierniť, alebo liečiť akékoľvek zdravotné, či psychologické stavy, ani pôsobiť preventívne, ani diagnostikovať, ani k takejto činnosti podnecovať. Za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú „nevyhnutnú“ lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov.

Vyzývame vás k tomu, aby ste si v spolupráci s „kvalifikovaným“ zdravotníckym pracovníkom vytvorili v oblasti zdravotnej starostlivosti vlastný názor a urobili vlastné rozhodnutie na základe vášho úsudku a skúmania. Publikované vyhlásenia neboli hodnotené regulačným orgánom. Odporúčame vám, aby ste si pred tým, než niečo zakúpite, alebo urobíte nejaké rozhodnutie, vykonali svoj vlastný individuálny prieskum. Pokiaľ ste práve v lekárskej starostlivosti, tak zmeny vo výžive, alebo zmeny o vzťahu k popisovaným informáciám konzultujte so svojim ošetrujúcim lekárom.

0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.