Activstar - Activ Calcium drink

(grapefruit)
Produkt je dostupný v externom sklade
Váha 6 g

Unikátny prírodný multi-minerálny komplex získaný zo vzácnej červenej morskej riasy Lithothamnion, ktorá rastie v čistej vode Atlantického oceánu na severozápadnom pobreží Islandu. Červené riasy počas svojho životného cyklu absorbujú neznečistenú morskú vodu bohatú na minerály, následne odumrú (zvápenatejú), klesajú na dno oceánu a až potom sa zbierajú. Obsahuje bioaktívny vápnik, horčík a ďalších 72 stopových prvkov (napr. bór, molybdén, kobalt, nikel, meď, fosfor, fluór, selén, jód, sodík, železo, síra, mangán, zinok atď), z ktorých viaceré samostatne nemajú význam, avšak v rámci multi-minerálneho komplexu navzájom synergicky pôsobia. V porovnaní so zeleninou obsahujú morské riasy 10-20 násobne viac minerálov a svojím zložením a obsahom sa najviac približujú zloženiu minerálov obsiahnutých v ľudskej krvnej plazme.

 

Biologická využiteľnosť
Unikátna trojrozmerná štruktúra tvorená zvápenatými bunkovými stenami červenej riasy zabezpečuje oveľa vyššiu biologickú aktivitu a dostupnosť v porovnaní s inými multi-minerálnymi zdrojmi. Je chemicky a fyzikálne odlišný od iných minerálnych foriem. Kamenné vápenaté soli (uhličitany, citrany, resp. oxidy...) majú iba krátku dobu vstrebateľnosti a nízku využiteľnosť (veľké množstvo sa vylúči močom). Náš vápnik poskytuje pozvoľnú, dlhšiu dobu vstrebateľnosti s vysokou využiteľnosťou.

Výhody:

  • 100% prírodný rastlinného pôvodu
  • 10-20x vyšší obsah minerálov ako zelenina
  • „clean label“ produkt, bez alergénov
  • neutrálna chuť a vôňa
  • odolný voči vysokým teplotám
  • preukázané prínosy na kosti, kĺby, zuby a tráviaci systém


Vitamín K2 MK-7 spoločne s vitamínom D prispieva k udržaniu zdravých a silných kostí, podporuje imunitný systém a podporuje tvorbu a udržanie správnej funkcie svalov.

MCT olej - rýchlo vstrebateľný olej vo forme prášku.

 

Dávkovanie: Celý obsah vrecúška rozmiešajte minimálne v 2 dcl vody. Užívajte 1 vrecúško denne.

Materiál
 

Vápnik (600 mg), Horčík (50 mg), Vitamín K2 MK-7 (100 µg), Vitamín D (5 µg), MCT olej, Glykozidy steviolu

Vápnik

Je pre človeka základnou živinou a súčasne je aj najrozšírenejším minerálom v našom tele.

99 % z tohto prvku je uložených v kostiach a zuboch, zvyšné 1 % nájdeme v telesných tkanivách a tekutinách. Celkovo jeho obsah v tele je na úrovni 700 -1400 g.

Horčík

V ľudskom tele sa podieľa na viac ako 300 rôznych biochemických reakciách a navyše na 100 enzymatických procesoch.

Polovica horčíka sa v tele nachádza priamo v bunkách celého tela, zvyšok sa spolu s fosforom a vápnikom ukladá v kostiach. Iba 1 % horčíka je v krvi.

(viď Laktát horečnatýSíran horečnatý)

Vitamín K2 MK-7

Zásadne ovplyvňuje metabolizmus vápniku, prispieva k normálnemu prúdeniu krvi a pomáha udržovať cievy zdravé.
 

Vitamín D

Nenahraditeľný na vstrebávanie vápnika a fosforu, tiež na tvorbu kostí a zubov.

MCT olej

Neukladá sa ako tuk. Zdroj energie.

Glykozidy steviolu
 

vápnik z morských rias, aróma grepfruit

Nariadenie (ES) č. 1924/2006, doplnené o NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 1047/2012, Nariadenie komisie (EÚ) č. 432/2012. Stanovisko ÚVZ SR 04.04.2013, Stanovisko ÚVZ SR 18.06.2013. Podľa uvedených nariadení sa nesmú pri produktoch uvádzať žiadne neschválené zdravotné tvrdenia, ktoré by mohli vzbudiť dojem ich liečivých účinkov. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdené vedeckými štúdiami.

Cieľom textu nie je zmierniť, alebo liečiť akékoľvek zdravotné, či psychologické stavy, ani pôsobiť preventívne, ani diagnostikovať, ani k takejto činnosti podnecovať. Za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú „nevyhnutnú“ lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov.

Vyzývame vás k tomu, aby ste si v spolupráci s „kvalifikovaným“ zdravotníckym pracovníkom vytvorili v oblasti zdravotnej starostlivosti vlastný názor a urobili vlastné rozhodnutie na základe vášho úsudku a skúmania. Publikované vyhlásenia neboli hodnotené regulačným orgánom. Odporúčame vám, aby ste si pred tým, než niečo zakúpite, alebo urobíte nejaké rozhodnutie, vykonali svoj vlastný individuálny prieskum. Pokiaľ ste práve v lekárskej starostlivosti, tak zmeny vo výžive, alebo zmeny o vzťahu k popisovaným informáciám konzultujte so svojim ošetrujúcim lekárom.

Komentáre 0

Zatiaľ bez komentárov. Buďte prvý so svojim komentárom.

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.