Nachádza sa v každej bunke. Je potrebný pri syntéze DNK (genetického materiálu) a vytváraní nových tkanív.

(viď Laktát zinočnatý)

Zinok je potrebný pri vývoji T-lymfocytov, bielych krviniek, ktoré v našom organizme pôsobia proti nevhodným baktériám.

Prispieva k normálnej plodnosti a reprodukcii, zachováva primeraný stav vlasov, nechtov a pokožky, chráni bunky pred oxidačným stresom, napomáha fungovaniu imunitného systému.

Zinok je stopový prvok, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri mnohých telesných procesoch.Udržiava hormonálnej rovnováhy, pomáha správne vstrebávať vitamíny a zlučovať bielkovíny. Prínosy zinku sú jedinečné a nezameniteľné, zahŕňajú podporu množenia buniek, rast a opravu poškodených tkanív. Zinok udržiava mazové žľazy, ktoré sú pripojené na vlasové folikuly v dobrom stave, čím sa znižuje ich šanca na vypadávanie.

 

Odkazy:

  • Black R.E. (1998). Therapeutic and preventive effects of zinc on serious childhood infectious diseases in developing countries. American Journal of Clinical Nutrition 68:476S-479S
  • Caruso T.J. et al. (2007). Treatment of naturally acquired common colds with zinc: a structured review. Clinical Infectious Diseases 45:569-574

Podobné produkty

Nariadenie (ES) č. 1924/2006, doplnené o NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 1047/2012, Nariadenie komisie (EÚ) č. 432/2012. Stanovisko ÚVZ SR 04.04.2013, Stanovisko ÚVZ SR 18.06.2013. Podľa uvedených nariadení sa nesmú pri produktoch uvádzať žiadne neschválené zdravotné tvrdenia, ktoré by mohli vzbudiť dojem ich liečivých účinkov. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdené vedeckými štúdiami.

Cieľom textu nie je zmierniť, alebo liečiť akékoľvek zdravotné, či psychologické stavy, ani pôsobiť preventívne, ani diagnostikovať, ani k takejto činnosti podnecovať. Za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú „nevyhnutnú“ lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov.

Vyzývame vás k tomu, aby ste si v spolupráci s „kvalifikovaným“ zdravotníckym pracovníkom vytvorili v oblasti zdravotnej starostlivosti vlastný názor a urobili vlastné rozhodnutie na základe vášho úsudku a skúmania. Publikované vyhlásenia neboli hodnotené regulačným orgánom. Odporúčame vám, aby ste si pred tým, než niečo zakúpite, alebo urobíte nejaké rozhodnutie, vykonali svoj vlastný individuálny prieskum. Pokiaľ ste práve v lekárskej starostlivosti, tak zmeny vo výžive, alebo zmeny o vzťahu k popisovaným informáciám konzultujte so svojim ošetrujúcim lekárom.

0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.