Chlór v pitnej vode a jeho nebezpečenstvo

Čítať viac

Aký vplyv má chlór na ľudský organizmus? Čo sa ešte skrýva za chlórovaním pitnej vody? Čoho by ste sa mali najviac obávať?

Ako parfumy poškodzujú ochranné oxidačné pole okolo vás

Čítať viac

Výskumníci zistili, že parfumy a rôzne hygienické produkty vyrobené z chemikálií, narúšajú oxidačné pole organizmu a môžu vytvárať toxické látky.

Púpava – čo ešte o nej neviete

Čítať viac

Púpava lekárska (Taraxacum officinale), rastie od jari do jesene. Ide o rozšírenú a nenáročnú trvácnu rastlinu, ktorú nájdeme v nížinách i horských oblastiach. Rastie na lúkach, pasienkoch, pri krajoch ciest, ale i v sadoch a záhradách. Vyhovujú jej takmer všetky druhy pôdy, je veľmi odolná a vydrží aj letné horúčavy a suchá. Deti majú radosť z jej kvetov, z ktorých pletú vence. Menej už teší majiteľov záhrad, ktorí ju považujú za ťažko vykynožiteľnú burinu. Pritom ide o rastlinu, ktorá pomáha pri širokom spektre chorôb.

Suvorovský dub - najstarší dub v Rusku

Čítať viac

Najstarší dub na Kryme a v Rusku je dub letný, rastie už 800 rokov v oblasti „Biela skala“ (Belogorsk), v jablkovom sade v obci Jabločnoje.

Najstarší dub na Slovensku

Čítať viac

Dubinné je obec, ktorá bola založená na okraji prastarého dubového lesa v okrese Bardejov s necelými 500 obyvateľmi. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1327. V stredoveku patrila panstvu Makovica a bola centrom hospodárskych aj remeselných aktivít.

Stromy sú naši liečitelia - dub

Čítať viac

Zo všetkých živých tvorov na našej planéte sú stromy z hľadiska radiačného spektra a štruktúrnych vlastností biopoľa človeku najbližšie. Stromy, rovnako ako my, majú k cvičenému oku najbližšie tri rovnaké telá: éterické, astrálne, mentálne...